O nás

Bella mi do života přisla v roce 2013 na Vánoce. Dovezli jsme si ji z chovatelské stanice Nebesky sen z Ostravy. 

Ve třech měsících jsme se poprvé šli představit do psí školky KK Prostějov, kde se Bell socializovala, ale také se seznamovala se základními povely. 

V pul roce jsme začali chodit na agility začátečníku kde jsme se učili úplné základy jako jsou probíhání tunelem, běhání okolo bočnic a vysílaní. 

V jednom roce když už Bell mohla začít skákat jsme se posunuli do agility pokročilích kde jsme se začali učit co je to překážka a že pres ni Bell musí skočit. Postupem času jsme zvedali velikost podle naší výšky na large, zvyšovali jsme rychlost, techniku a snažili se dělat co nejméně chyb.

V roce a půl jsme postoupili do závodníku a začali chodit na agility závody a zkoužky. 

Mezi tím jsme s Bell dělali i dagdancing který jsme také pravidelně doma i na cvicáku trénovali, na trénink jsme používali klicker, který nam doporučili už ve psí školce. Dále jsme se věnovali třeba treiballu, dogfrisbee, paseni a jako správny pes musí umět i poslušnost. Přes zimu jsme se věnovali i psi posilovně.

Také jsme spolu chodili na výstavy, ale Bell beví více práce, pohyb a jakákoliv aktivita se mnou. Mezi naše oblíbení činostli mimo jiné je i plavání nebo cestování.

Treibball

Treibball je u nás i celosvětově nový sport. Byl založený Holanďanem žijícím v Německu jako náhrada za pasení ovcí pro borderky a další ovčácká plemena. Místo ovcí, které mohou být "nedostatkové zboží", se pasou gymnastické míče. Úkolem psa je přemístit míče uspořádaných do trojúhelníku do branky v časovém limitu.  

Posilovna

Trénink probíhá na balančních pomůckách: gymball (ball, egg, peanut, roll), overball, balanční podložky, čočky, ježky
Trénink je určený na to, aby se pejsek naučil balancovat a používat všechny čtyři nohy.

Dogfrisbee

Vznik frisbee je úzce spjat s koláči. Prvními házecími talíři byly totiž kulaté plechy, na kterých se koláče pekly. Brzy poté bylo vyrobeno první plastové frisbee. Je to něco jako lidské frisbee jen psovod hází frisbee psovy a pes jej chytá do tlamy a donáší pánečkovy.

Poslušnost

Každý pes by měl umět aspoň základní poslušnost (sedni, lehni, kemě, k noze).

Agility

Agiity je sport se psy podobný koňskému parkuru. Agility může dělat úplně každý s jakýmkoliv psem. Samozřejmě některá plemena se na agility hodí víc. Cílem je, aby psovod se svým psem překonal trať s překážkami ve správném směru a pořadí, bez chyb a v co nejlepším čase. Dělí se na tři skupiny podle velikosti psa (small, medium, large)

Dogdancing

Tanec se psem je psí sport, který spočívá v tom, že pes pod vedením psovoda provede sérii cviků v rytmu hudby. 

Pasení

Border kolie byla vyšlechtěna jako naháněč ovcí, její priorita je, že má tendenci shánět ovce k ovčákovi.

Výstavy

Výstava psů je základní kynologická akce, kde se setkávají majitelé čistokrevných psů s průkazem původu, aby předvedli svého psa (či psy) před rozhodčími a obecenstvem a obdrželi odborný posudek o exteriérových kvalitách a nedostatcích posuzovaného jedince od kvalifikovaných rozhodčí.